برگزاری نشست تخصصی ایدز در دانشگاه الزهرا تهران

گزارش تصویری

برگزاری نشست تخصصی ایدز در دانشگاه الزهرا تهران

نشست تخصصی پیشگیری از ایدز برای دانشجویان همزمان با روز جهانی ایدز توسط انجمن پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی و با حمایت کمیته پیشگیری و کنترل ایدز سازمان بهزیستی کشور در دانشگاه الزهرا تهران برگزار شد

 
نشست تخصصی پیشگیری از ایدز برای دانشجویان همزمان با روز جهانی ایدز توسط انجمن پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی و با حمایت کمیته پیشگیری و کنترل ایدز سازمان بهزیستی کشور در دانشگاه الزهرا برگزار شد.
 
در ابتدای مراسم سرود جمهوری اسلامی ایران توسط دانشجویان این دانشگاه اجرا شد. سپس خانم دکتر امیرخانی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا ضمن خیرمقدم به حضار، درخصوص فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی در این دانشگاه سخنرانی کرد.
 
خانم دکتر خویی، متخصص و استاد دانشگاه در خصوص زمینه های ابتلا به بیماری ایدز از طریق رابطه جنسی توضیحاتی را ارئه کرد. در این نشست تخصصی، سئوالات دانشجویان در خصوص بیماری ایدز توسطه دکتر خویی و دکتر علیرضا تجلیلی پاسخ داده شد.
 
همچنین دکتر عباس صداقت، رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص اهمیت آموزش پیشگیری از ایدز برای جوانان و نوجوانان سخنرانی کرد. وی با اشاره به نقش و جایگاه هنر در پیشگیری از بیماریهای رفتاری، از تلاش آقای مسعود رایگان و انجمن پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی در برگزاری چنین نشستهای تخصصی قدردانی کرد.
 
مسعود رایگان نیز درباره دلایل ورود هنرمندان در مسایل فرهنگی و اجتماعی سخنانی را ایراد کرد که مورد استقبال دانشجویان و اساتید این دانشگاه قرار گرفت. تئاتر «دو مرد در یک اتاق» در پایان این مراسم اجرا شد.