اقدام جالب سازمانهای مردم نهاد ایرانی در ژنو

گزارش تصویری

اقدام جالب سازمانهای مردم نهاد ایرانی در ژنو

سازمانهای مردم نهاد ایرانی دارای مقام مشورتی در شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد در اقدامی جالب و برای اولین بار با برپایی چادر در میدان مقابل دفتر اروپایی سازمان ملل، فرا رسیدن بهار و عید نوروز را به رهگذران تبریک گفتند

سایت تابناک: سازمانهای مردم نهاد ایرانی دارای مقام مشورتی در شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد که برای شرکت در بیست و هشتمین نشست شورای حقوق بشر در ژنو حضور دارند در اقدامی جالب و برای اولین بار با برپایی چادر در میدان مقابل دفتر اروپایی سازمان ملل، فرا رسیدن بهار و عید نوروز را به رهگذران تبریک گفتند.
 
سازمانهای مردم نهاد ایرانی علاوه بر قرار دادن سفره هفت سین و دادن گل و شیرینی به راهگذران و تبریک فرارسیدن بهار، توضیحاتی را درباره پیشینه تاریخی عید نوروز در ایران ارائه دادند.
 
سازمانهای غیردولتی ایرانی با نصب پلاکاردهایی با شعار «در دنیایی که جنایت و خشونت عادی شده است، بیایید باهم مهربان باشیم» همگان را به داشتن جهانی عاری از خشونت و افراطی گری دعوت کردند.
 
برپایی این چادر که سه روز ادامه دارد با واکنش مثبت رهگذران از ملیتهای متفاوت قرار گرفت که با امضای تابلوی یادبود، سال نو را به هموطنان ایرانی تبریک گفتند.
 
12 سازمان مردم نهاد دارای مقام مشورتی در شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل که برای حضور در شورای حقوق بشر به ژنو سفر کرده اند، بیانیه هایی را درباره محکومیت افراطی گری و خشونت، حمایت از زنان و کودکان در مخاصمات مسلحانه، محکومیت نقض حقوق اقلیتهای قومی و مذهبی در عراق و سوریه و حمایت از حقوق کودکان در سرزمینهای اشغالی در صحن شورای حقوق بشر قرائت کردند. برگزاری پنل تخصصی از برنامه های دیگر این سازمانها بود که مورد استقبال قرار گرفت.
 
انجمن پیشگیری از آسیب های اجتماعی، بعنوان سازمان غیردولتی دارای مقام مشورتی در اکوسوک، یکی از 12 سازمان مردم نهاد برگزارکننده این برنامه بود.