بیانیه ضرورت مقابله با اسلام ستیزی و اسلام هراسی

شورای حقوق‎بشر سازمان ملل

بیانیه ضرورت مقابله با اسلام ستیزی و اسلام هراسی

متاسفانه توهین به پیامبر اسلام و تهاجم آشکار به اعتقادات و ارزشهای مذهبی یک و نیم میلیارد انسان آنهم به بهانه «آزادی بیان» در برخی جوامع به موضوعی عادی تبدیل شده است. این پدیده خطرناک، موجب تشدید تنش با جامعه مسلمانان می‎شود

در بیست و هشتمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، انجمن پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی بیانیه‎ای را در خصوص ضرورت مقابله با اسلام ستیزی و اسلام هراسی منتشر کرد که توسط نماینده انجمن در صحن شورا قرائت شد:
 
جناب رییس
اقدامات گروه‎های افراطی و تندرو به نام اسلام باعث خدشه‎دار شدن چهره نورانی اسلام شده است. علاوه بر این اعمال غیرمتمدنانه و غیر اسلامی، تحلیل و تفسیری که گروه‎های تندرو از اسلام ارائه می‎دهند نیز باعث شده است برخی از رسانه‎ها، اسلام را دین جنگ و ترور معرفی کنند و برخی دیگر با برجسته‎سازی و بزرگ‎نمایی اقدامات خشونت‎آمیز و تروریستی گروه‎های خشن و بی‎منطق، به ایجاد اسلام‎هراسی و در نهایت اسلام‎ستیزی اقدام نمایند.
این در حالی است که توسل به خشونت و ترور جایگاهی در دین اسلام و سیره پیامبر اسلام ندارد. اسلام؛ دین صلح و مدارا است و کشتن یک بی‎گناه را به منزله کشتن همه افراد جامعه و غیر قابل قبول می‎داند.
 
جناب رئیس
متاسفانه توهین به پیامبر اسلام و تهاجم آشکار به اعتقادات و ارزشهای مذهبی یک و نیم میلیارد انسان آنهم به بهانه «آزادی بیان» در برخی جوامع به موضوعی عادی تبدیل شده است. این پدیده خطرناک، موجب تشدید تنش با جامعه مسلمانان می‎شود و تهدیدی علیه صلح و امنیت بین‎المللی و تهدیدی علیه روابط مسالمت‎آمیز بین ملتها و پیروان ادیان الهی بشمار می‎رود.
ما بعنوان سازمان فعال در زمینه حقوق بشر، ضمن محکومیت هرگونه ترور، خشونت و افراطی‌گری علی‎الخصوص اگر با نام دفاع از دین باشد؛ فحاشی و تحریک احساسات پیروان ادیان به نام دفاع از آزادی را محکوم می‌کنیم و از مجامع بین‎المللی خصوصاً شورای حقوق بشر می‎خواهیم نسبت به توهین‎ و بی‎احترامی به مقدسات دینی و تعرض به اماکن مذهبی مسلمانان بی‎تفاوت نباشند.