آیا انواع عفونت های مقاربتی  را می‎شناسید؟

بیماریهای مقاربتی

آیا انواع عفونت های مقاربتی را می‎شناسید؟

در صورتی که در هریک از دو طرف تماس جنسی عفونت مقاربتی وجود داشته باشد باعث افزایش خطر انتقال اچ آی وی خواهد شد. علاوه بر آن اگر عفونت جنسی درمان نشود عوارض جدی ای از قبیل نازایی، خونریزی های داخلی، آسیب های مغزی و مرگ جنین را به دنبال خواهد داشت

خطر عفونت های جنسی
در صورتی که در هریک از دو طرف تماس جنسی عفونت مقاربتی وجود داشته باشد باعث افزایش خطر انتقال اچ آی وی خواهد شد. علاوه بر آن اگر عفونت جنسی درمان نشود عوارض جدی ای از قبیل نازایی، خونریزی های داخلی، آسیب های مغزی و مرگ جنین را به دنبال خواهد داشت.

انواع عفونت های مقاربتی
سوزاک یکی از عفونت های جنسی است که می تواند بدون علامت باشد. مردان ممکن است ترشح غلیظ سفید یا زرد رنگ، سوزش و درد به هنگام ادرار کردن داشته باشند.
ترشح از مقعد از دیگر علایم است. علایم عفونت در زنان خفیف است وشامل احساس ناراحتی مختصر در موقع ادرار کردن ویا ترشح از واژن است.
در صورت ابتلای نوزادان، چشم ها متورم و دارای ترشحات غلیظی خواهد بود که می تواند باعث نابینایی گردد.
 
سیفلیس هم یکی از عفونت های جنسی شایع در کسانی است که رفتارهای جنسی غیر ایمن دارند. این بیماری از طریق خون یا تماس مستقیم با زخم های پوستی وغشاهای مخاطی با ترشحات بدن (مثل منی، خون و ترشحات واژن) منتقل می گردد. این بیماری از طریق مادر به کودک منتقل می گردد و موجب مرده زایی می شود. ایجاد زخم بدون درد شایع ترین علامت آن است. در صورت درمان نشدن زخم اولیه خود به خود بهبود یافته ولی پس از مدتی زخم های منتشر پوستی آشکار و پس از مدت ها بی علامتی عوارض قلبی– عروقی و مغزی می دهد.

کلامیدیا، تریکوموناس، شانکروئید و هرپس تناسلی از دیگر عفونت های مقاربتی می باشد.