ویروس عامل ایدز از چه راههایی سرایت نمی‌کند؟

معرفی بیماری

ویروس عامل ایدز از چه راههایی سرایت نمی‌کند؟

این عفونت از طریق تماس های معمول ، دست دادن، بوسه خشک، بغل‌کردن و در آغوش گرفتن، عطسه و سرفه، در کنار هم بودن در اتوبوس یا قطار و وسایل نقلیه انتقال نمی‌یابد

دانستن روش هایی که از آن طریق عفونت اچ. آی. وی انتقال نمی یابد، بسیار مناسب و سودمند خواهد بود زیرا موجب می شود که دل نگرانی های بی مورد در مورد ابتلا به عفونت اچ. آی. وی از بین برود.
این عفونت از طریق تماس های معمول ، دست دادن، بوسه خشک، بغل‌کردن و در آغوش گرفتن، عطسه و سرفه، در کنار هم بودن در اتوبوس یا قطار و وسایل نقلیه انتقال نمی‌یابد.
از آنجا که اچ. آی. وی در بدن حشرات قادر به زیست نمی باشد، بنابراین بر اثر گزش حشرات مانند پشه، فرد به عفونت اچ آی وی مبتلا نخواهد شد؛ پس اچ. آی. وی از طریق نیش حشرات و یا تماس با حیوانات منتقل نمی شود. بر اثر پوشیدن لباس در فروشگاه ها، لمس دستگیره، پول و یا دیگر اشیایی که افراد مبتلا بدان دست بزنند، عفونت اچ. آی. وی منتقل نمی گردد.
استفاده شریکی از تلفن، وسایل حمام، توالت های عمومی، نوشیدن آب از شیر آب و یا شنا در استخری که افراد مبتلا به ایدز در آن شنا کرده اند نیز باعث مبتلا شدن به بیماری نمی شود.